«Երևանում տոն է». «Էրեբունի-Երևան 2797»-ի առաջին օրվա տոնախմբությանը հազարավոր քաղաքացիներ ու Երևանի հյուրեր են մասնակցել
«Երևանում տոն է». «Էրեբունի-Երևան 2797»-ի առաջին օրվա տոնախմբությանը հազարավոր քաղաքացիներ ու Երևանի հյուրեր են մասնակցել«Էրեբունի-Երևան 2797»-ի՝ «Իմ ջերմ ու բարի քաղաք» երկօրյա տոնակատարության առաջին օրը, ինչպես ավանդաբար, ավարտվել է Էրեբունի պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի հարակից հրապարակում կազմակերպված տոնական համերգով։
«Երևանում տոն է» խորագրով համերգում ելույթ են ունեցել հայկական էստրադայի սիրված ու մեծ ճանաչում վայելող երգիչներ, երգչուհիներ։ Ելույթ է ունեցել նաև «Կարին» ազգագրական երգի ու պարի համույթը։
Համերգի ծրագրում գերակշռել են Երևանի մասին երգերը, ինչպես նոր երգեր՝ ելույթ ունեցող երգիչների սեփական երգացանկից, այնպես էլ տասնամյակների պատմություն ունեցող երևանյան երգերի ինքնատիպ մեկնաբանություններ։

“There is a festival in Yerevan”. Thousands of citizens and guests of Yerevan took part in the first day celebration of “Erebuni-Yerevan 2797”
“There is a festival in Yerevan”. Thousands of citizens and guests of Yerevan took part in the first day celebration of “Erebuni-Yerevan 2797”The first day of the two-day celebration of “Erebuni-Yerevan 2797” which is held under the motto ՞My warm and kind city՞ traditionally was over with the festive concert in the square adjacent to the historical and archaeological reserve-museum Erebuni.
The concert was called “There is a festival in Yerevan” involved performances of the popular singers. ՞Karin՞ ensemble of folk dances and songs was on the stage too.
The old and new songs dedicated to Yerevan prevailed at the concert. The concert was followed by the firework.